02 Mayıs 2024, 00:14:41

Gönderen Konu: Ä°nternette Gördüğünüz Civic Ä°lanları Hakkında  (Okunma sayısı 22047 defa)

Fırat YILMAZ

• AnotherLife
  • Administrator
  • *
  • Total likes: 2
  • TEÅžEKKÃœR ET 13
  • Cupra, GTI farketmez; VTEC koyar affetmez
    • Profili Görüntüle
abi ortalama yakıt tüketimi 9,3 lt yazıyor buradaki verilere göre

http://bilgiara.com/arabalar/tstiaz-honda-accord-1-8-ls-2000-2001.html

birde bu siteyi buldum biraz inceledim ama sende incelersen daha iyi bi fikir vereceÄŸini düşünüyorum abi.  1.311 tl sol kapı komple.

http://www.otomobilyedekparcalari.com/ACCORD-19992001,LA_330-2.html#labels=2031-2

kendi ustama sordum her parçasını bulman biraz zor dedi çıkma açısından çok yer gezersin ama ankara ostim de falan bulma sansın daha yüksek dedi.

yeni  bilgilere ulaÅŸtıkça paylaşırım abi.

« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2014, 15:47:13 Gönderen: Fırat »
* uLaşıLmazı oynamıyorum, Zaten uLaşıLmazım!
visitors can't see pics , please register or login

hamdi topal

• Ombudsman
  • *
  • Total likes: 5
  • TEÅžEKKÃœR ET 1
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
Liste verileri saÄŸlıklı olmuyor. Fabrika ortamında ÅŸartların en uygun olduÄŸu ortamda yapılmış test sonuçları her zaman yanıltıcı oluyor. Araç testinde camların kapalı olması, klima vs. yakıt sarfiyatını etkileyecek her ÅŸeyin kapalı olması ile elde ediliyor o veriler biraz da pazarlama iÅŸi  C:-)

hamdi topal

• Ombudsman
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 1
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1.8-manual-accord-173148116/detay

Salih bu linki daha önce atmıştım eğer memleketten döndüysen sana yakın mı burası. Bu aracın fiyatını civic'e göre 2000 lira civarı düşük düşüneceksin diyorlar neden acaba satışının zor olması sebebiyle mi.? Burada birkaç yere sordum kilometre biraz yüksek olmasına rağmen yine de orijinal olma ihtimali az diyorlar. Eğer çok büyük hatası değişeni yoksa kilometre orijinalse 16500' e kadar verilir diyorlar. Sence bunların civic' den fiyatının düşük olması neye bağlıdır. Yıllık vergisi 644 lira görünüyor.

Güncel ..   :cy   :crz

Salih TEMEL

• Kulağımız Hep O seste, Gözümüz Hep Onda
  • Administrator
  • *
  • Total likes: 98
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
  • VTEC'siz Hayat Olmaz:)))
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1.8-manual-accord-173148116/detay

Salih bu linki daha önce atmıştım eğer memleketten döndüysen sana yakın mı burası. Bu aracın fiyatını civic'e göre 2000 lira civarı düşük düşüneceksin diyorlar neden acaba satışının zor olması sebebiyle mi.? Burada birkaç yere sordum kilometre biraz yüksek olmasına rağmen yine de orijinal olma ihtimali az diyorlar. Eğer çok büyük hatası değişeni yoksa kilometre orijinalse 16500' e kadar verilir diyorlar. Sence bunların civic' den fiyatının düşük olması neye bağlıdır. Yıllık vergisi 644 lira görünüyor.

Güncel ..   :cy   :crz

Hamdi Abi dün geldim.
Mudurnu ilçedeyim Boluya gidince bakayım  :bric
yok öyle  biÅŸi

hamdi topal

• Ombudsman
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 1
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
 :kn-

M.AK100

• Yeni Ãœye
  • *
  • Total likes: 0
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar hayirli aksamlar yeni uye oldum

M.AK100

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
Bana 93 civic sedan coupe lazim nasil bulabiliriz??yardimci olursaniz sevinirim

hamdi topal

• Ombudsman
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 1
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
 :kn-  Durun bakalım   :kng
bir süredir özel nedenlerden dolayı foruma bakamadım. Bu arada benim civic gitti.  :)  Åžimdi yaklaşık bir aydır araba bakıyorum. Salih hocam hatırlarsan sana bir link atmıştım izindeydin o sıralar memlekette dönünce bakarım dediniz ama unuttun sanırım. Åžimdi o araç Ankara'da çıktı ortaya subay eÅŸinde daha küçük otomatik araba almak için satışa çıkardığını söyledi eleman.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-temiz-ve-degiseni-yok-178453959/detay

Bu araç için halen saÄŸlıklı bilgi alabilmiÅŸ deÄŸilim. SaÄŸolsun Fırat kardeÅŸim bulduklarını yazmıştı. Karar veremiyorum aracın göğsü falan süper temizlikte dikkat edersen araÅŸtırmaların aslında bu araçların 19.000 liradan yukarı etmeyeceÄŸini gösteriyor. Fiyat ve yakıt konusunu kafamda ÅŸekillendiremedim. Daha önce kullandığım civic 1.4Ä°S ile Bursa gidiÅŸ dönüş ÅŸehiriçi - ÅŸehirlerarası kullanım ( Bilecik ve Ankara ÅŸehiriçi gezileri dahil ) ortalama 196 kuruÅŸ yakmıştım. Bunda motor hacminden dolayı aynı ÅŸartlarda çok uçuk rakamlar olur mu acaba.?  :/(  Hadi civic ile 196 yakılan yerde Accord ile örnek 230 - 250  kuruÅŸ olsun bu rakam normaldir ama söylenenler350 - 400 kuruÅŸun altına indiremezsin diyorlar.

Salih TEMEL

• Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
:kn-  Durun bakalım   :kng
bir süredir özel nedenlerden dolayı foruma bakamadım. Bu arada benim civic gitti.  :)  Åžimdi yaklaşık bir aydır araba bakıyorum. Salih hocam hatırlarsan sana bir link atmıştım izindeydin o sıralar memlekette dönünce bakarım dediniz ama unuttun sanırım. Åžimdi o araç Ankara'da çıktı ortaya subay eÅŸinde daha küçük otomatik araba almak için satışa çıkardığını söyledi eleman.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-temiz-ve-degiseni-yok-178453959/detay

Bu araç için halen saÄŸlıklı bilgi alabilmiÅŸ deÄŸilim. SaÄŸolsun Fırat kardeÅŸim bulduklarını yazmıştı. Karar veremiyorum aracın göğsü falan süper temizlikte dikkat edersen araÅŸtırmaların aslında bu araçların 19.000 liradan yukarı etmeyeceÄŸini gösteriyor. Fiyat ve yakıt konusunu kafamda ÅŸekillendiremedim. Daha önce kullandığım civic 1.4Ä°S ile Bursa gidiÅŸ dönüş ÅŸehiriçi - ÅŸehirlerarası kullanım ( Bilecik ve Ankara ÅŸehiriçi gezileri dahil ) ortalama 196 kuruÅŸ yakmıştım. Bunda motor hacminden dolayı aynı ÅŸartlarda çok uçuk rakamlar olur mu acaba.?  :/(  Hadi civic ile 196 yakılan yerde Accord ile örnek 230 - 250  kuruÅŸ olsun bu rakam normaldir ama söylenenler350 - 400 kuruÅŸun altına indiremezsin diyorlar.

Hamdi Abi nerelerdesin özlettin kendini
ÅŸu yakıt olayı kiÅŸilerin anlatımına göre hiç tutturamadım  ;)D  :)
kullanım ile alakalı sert kullanınca yakıyor
350-400 yakacağını sanmam o kadar da olmaz heralde  ;)D
yok öyle  biÅŸi

Fırat YILMAZ

• AnotherLife
  • Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 13
    • Profili Görüntüle
hamdi abi benim bi arkadaş aldı 2004 accord ve gayet memnun otomatik ve km de 30 krş yakıyor vergi konusuna gelince aklıma gelmedi sormak ama akşam kendisini ziyarete gidip soracağım nasip olursa :)

Fırat YILMAZ

• AnotherLife
  • Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 13
    • Profili Görüntüle
Ek Bilgi:

hamdi abi yardımcı olacağını düşündüğüm bi yorumu paylaşıyorum :)

2005 senesinden öncesinde Executive donanımı sadece 2.4 lerde vardı . Bu da şu demektir . Yani Sport donanımda , VSA , SUNROOF , DERİ KOLTUK yok .

2005'in ikinci yarısından itibaren ise 2.0 Executive donanımlı Accordlar geldi . 2006'nın ikinci yarısından itibaren ön panjuru daha çok nikelajlı olan makyajlı kasa 2.0 Executive ve azda olsa 2.4 Executive donanımlarıyla geldi . Makyajlı kasada artı olarak katlanır aynalar ve yol bilg. donanıma eklenmiştir .

MTV öderken 2003 - 2004 - 2005 model Accord 2.4 ler 2.0 motor vergisi ödüyor . Bunun sebebi ise 7-11 yaş arası 2400 cc motor için istenen 1562 TL 2005 model 2.4 Accord'un kasko bedeli olan 29.900 TL'nin % 5'inden daha fazla olması . MTV kanununa göre bir alt vergi dilimi olan 1800-2000 cc arası araçların vergisini ödüyoruz. 2006 modeller yararlanamıyor bu indirimden.

Yakıtta 2.0 Accord ile 2.4 Accord arasında şehirdışı 0.5 lt. şehiriçi ise 1 lt. farkeder . Yani 2.4 Accord %10 daha fazla yakar diye düşünebilirsiniz . Performansa gelince kasa ağır olduğundan 2400 cc motor bu kasanın gerçekten hakkı olan motordur ve ciddi bir performans farkı vardır .

2.4 Accord 190 HP
2.0 Accord 155 HP

alıntıdır.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2015, 12:56:03 Gönderen: Fırat YILMAZ »

muratogretmen25

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
Civic ilanlarını inceliyorum. baktımlarımın hepsi ya Elagance ya executive. Bir çok ilanda farla bi xenon olarak iÅŸaretlenmiÅŸ. Hatta aradığım araç sahipleri  ısrarla bu farlar xenon deÄŸil bi xenon diye tutturuyor.. Var mı bunun aslı?

Salih TEMEL

• Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
bi xenon tek ampülle uzun kısa mantığıdır
ama civiclerin farları iki parçalı oluyor genelde ama araştıralım bakalım
neyin nesi
yok öyle  biÅŸi

Fırat YILMAZ

• AnotherLife
  • Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 13
    • Profili Görüntüle
Civic ilanlarını inceliyorum. baktımlarımın hepsi ya Elagance ya executive. Bir çok ilanda farla bi xenon olarak iÅŸaretlenmiÅŸ. Hatta aradığım araç sahipleri  ısrarla bu farlar xenon deÄŸil bi xenon diye tutturuyor.. Var mı bunun aslı?

salih hocamında anlattığı gibi bixenon uzun kısa bir olur ama büyük ihtimal sahiplerde bi sıkıntı vardır veya yeni modellerde varsa bilmiyorum araştıralım biraz elbette bi sonuca ulaşırız :)

Salih TEMEL

• Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
araÅŸtırdım ama bi xenon ÅŸeklinde bi bilgi bulamadım  :blm   :blm   :blm
yok öyle  biÅŸi