17 Aralık 2018, 10:28:34

Gönderen Konu: 1990 HONDA CİVİC LPG YANLIŞ MONTAJ SORUNU  (Okunma sayısı 1324 defa)

erdoğan eryılmaz

• Yeni Üye
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 0
  • Hayat 5500 de başlar 9000de kesici ile sona erer :)))
    • Profili Görüntüle
  • Aracınız: honda civic 1990
  • Nerden?: antalya
1990 HONDA CİVİC LPG YANLIŞ MONTAJ SORUNU
« : 19 Şubat 2016, 11:33:29 »
Öncelikle herkese iyi formlar . Aracım 1990 model karbüratörlü honda civic  . aracımı yeni aldım . lpg montajı tamamen üstün körü takılmış. şöyleki  :  hava filitresinin içine iki adet bakır boruyu öylece sokuvermişler deldikleri yarede bi silikon tamam :)  .  buna bağlı olarakta araç şu an çok aşırı yakıyor .  karbüratörü çift boğazlı  fotoğrafları hazır fakat bi nereden yükleneceğini bulamadım :)  .   rolenti tutmuyor  benim bildiğim lpg mixerleri var onlar takılması gerek ama takmamışlar .karbüretörcüye gittim  adam dediki ben bu karbüratörleri dükkanıma sokmamaya yemin ettim.  inanın adama orada dalasım geldi.

-yok bu karbüratör sökülünce elde kalıyormuş 
- yok bu karbüratörün milinin yenisi yokmuş
- yok bu arabalar LPG ile uyumlu değilmiş
  bende    e ozaman napim arabayı yakayımmı dedim  hemen elden çıkar dedi: )

bende  kafaya taktım her yerde araştırıp bu karbüratör sorunumu çözebilirsem çözücem inşallah

sizlerden ricam  1990 modellerden kullanan   anlayan bilen arkadaşlarımdan ben bu karbüratör mili problemini nasıl çözerim bu sıkıntıyı yaşayıp bi sonuca ulaşan varmı  e postam da açık  her ne şekilde olursa olsun yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler :tsk2
İNADINA HONDA.........

Salih TEMEL

• Kulağımız Hep O seste, Gözümüz Hep Onda
  • Administrator
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 2540
  • VTEC'siz Hayat Olmaz:)))
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
  • Aracınız: Corsa aldık bu seferde :)
  • Nerden?: Ordu
Ynt: 1990 HONDA CİVİC LPG YANLIŞ MONTAJ SORUNU
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2016, 13:12:47 »
Hocam yanlaış anlamadıysam ustaların çoğu artık böyle uğraştırıcı el emeği olan işlerle uğraşmak istemiyorlar
kolay iş olsun parama bakayım derdinde hocam bi araştıralım illaki iyi bir ustada bulunur
parça bulunma konusundada yani sonuçta eski araça ha deyince bulunmayabilir ama bulunur tabi ben kullanmadım bu araçtan ama araştırma yapacağım hocam
geçmiş olsun