18 Eylül 2019, 10:18:59

Gönderen Konu: Honda fd6 düşük devirde silkeleme sorunu  (Okunma sayısı 558 defa)

YILMAZ

• Yeni Üye
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 0
  • Hayat 5500 de başlar 9000de kesici ile sona erer :)))
    • Profili Görüntüle
  • Aracınız: 2009 Honda Civic
  • Nerden?: Safranbolu/Karabük
Honda fd6 düşük devirde silkeleme sorunu
« : 08 Eylül 2018, 00:14:09 »
Herkese selam arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım. Size bir sorum olqcaktı.umarım yardımcı olursunız..Aracım 2009 model Honda civic  manuel vites.brc lpg var araçta.Aracım 1500-2000 devir bandında gazdan ayağını çekip tekrar gaza bastığımda silkeleme yapıyor.bunu sadece bu devir aralığında yapıyor.benzinde bu kadar hissettirmiyor kendini.Sorunn nedir? Biraz araştırayım derken kafam iyice karıştı.kimi  subop ayarı demiş, kimi buji demiş,aracın bujileri yeni kimi ince bir gaz ayarı demiş,kimi şanzıman yağı demiş,bobin diyenler olmuş,vtec sorunu denmiş.Bende sizlere sormak istedim.Aranızda böyle bir sorun yaşayan ve çözüme kavuşturan varmı?Mesela aracınızla düğün konvoyuna katıldınız.aracınızla 2.vites düşük devirde ilerliyorsunuz.ayağınız gaz pedalındayken hiçbir sorun yok.mesela öndeki araç yavaşladı,ve sizde gazdan ayağınızı çektiniz ve aracı yavaşlattınız,ve tekrar gaz pedalına bastığınız anda yapıyor bu silkelemeyi.3 saniye falan sürüyor.sonra normale dönüyor.Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.Sağlıcakla kalın.

Salih TEMEL

• Kulağımız Hep O seste, Gözümüz Hep Onda
  • Administrator
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 2540
  • VTEC'siz Hayat Olmaz:)))
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
  • Aracınız: Honda Jazzz
  • Nerden?: Ordu
Ynt: Honda fd6 düşük devirde silkeleme sorunu
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2018, 22:51:05 »
yani tespiti zor biraz ama  :HH
en mantıklı olan güzel bir sübap ayarı
o devirlerde 2. vites de toplaması lazım arabanın
yüksek vites olsa anlarım da 2. viteste yapamaması lazım
gaz var mı varsa filtresi hiç değişti mi ?
unutuluyor bazen.

YILMAZ

• Yeni Üye
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 0
  • Hayat 5500 de başlar 9000de kesici ile sona erer :)))
    • Profili Görüntüle
  • Aracınız: 2009 Honda Civic
  • Nerden?: Safranbolu/Karabük
Ynt: Honda fd6 düşük devirde silkeleme sorunu
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2018, 01:05:55 »
Lpg filtresi bin kikometre önce değişti.işin ilginç tarafı bunu 1500-2000 devir aralığında yapıyor ama sürrkli herzaman değil.araçta brc marka lpg takılı.garantisi devam ediyor lpg nin.brc servisine gösterdim,ustayla deneme amaçlı tura çıktık.ordada yapmadı.ama bunu yapıyor bu araç.2009 honda civic manuel vites.otomatik şanzımanlarda atnı bu sorunu yaşayıp şanzıman yağını değiştirmeyle sorynun çözüldüğünü duymuştum, araştırmalarımda ama bilemiyorum.subop ayarı yaptırmak için motorcuya gittiğimde  ustanın deyişi aracın subop ayarı bozuk olsa aracın geç çalışır,çalışmada zorlanır dedi.aynı bilmece gibi.