16 Kasım 2018, 04:55:15

Gönderen Konu: Akü bitti yolda kaldım acil yardım!!!  (Okunma sayısı 270 defa)

Ozan K.

• Yeni Üye
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 0
  • Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer!...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınız: 2010 Civic Premium AT
  • Nerden?: İstanbul
Akü bitti yolda kaldım acil yardım!!!
« : 08 Haziran 2018, 15:57:41 »
Merhaba arkadaşlar aracımı aldığım gün  (6 ay önce) Delphi Freedom akü taktırdım. 5 ay kullanımdan sonra 1 ay önce de navimex 9914 android taktırdım. 2 gün önce istanbuldan izmire geldim ertesi sabah araba çalışmadı. aküyü taktırdığım yeri aradım bana direkt ekran ya da cihaz taktırdınız mı diye sordu. bende evet dedi ondandır bağlantısını yanlış yapmışlardır aküyü garanti karşılamaz dedi.  Navimex teknik servisi aradım cihaz kontak kapatıldığında kapanır aküyü etkilemez bağlantıyla ilgili problem yoktur dediler. 
çok çok sağolusunlar garanti kapsamında yeni akü gönderdiler bugün takıldı ama usta cihaz bağlayıp marş voltunu ölçtü 7 lerde bir değer çıktı bunun 10 olması gerek bu akü de pek iç açıcı değil dedi.
Izmir'de sanayiye götürdüm elektrikçi usta takılı cihazdandır kapalı olsa bile hafızada bilgi tutmak için elektrik çeker zaten bunların aküsü küçük 45 ilk 1 aya yeni akü de biter direkt konağa bağlanması lazım dedi.
sizlerden ricam konu ile ilgili herhangi bir bilgisi olan ya da benzer durumu yaşayan varsa acil yardımcı olabilir mi. direkt kontağa bağlama sorunu çözecek mi?
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2018, 15:58:51 Gönderen: Ozan K. »
Direksiyonun sol altındaki kolu yukarı aşağı lütfen kullanalım ;)

Salih TEMEL

• Kulağımız Hep O seste, Gözümüz Hep Onda
  • Administrator
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 2540
  • VTEC'siz Hayat Olmaz:)))
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
  • Aracınız: Corsa aldık bu seferde :)
  • Nerden?: Ordu
Ynt: Akü bitti yolda kaldım acil yardım!!!
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2018, 22:53:15 »
Merhaba şu an taktırdığınız akü 45 lik mi yine ?
daha yüksek amperli taktırın bu 1. yöntem bu bile yeterli olur
bir de şarj dinamosunun voltajını da ölçtü mü ? belki tam şarj yapamıyorsa bu da akünün çabuk bitmesine sebep olabilir. Şarj dinamosu kömürü bitebiliyor.
Direk kontağa bağlarsanız şöyle bir problem olabilir bu sefer de teybi her açtığınızda ayarları sıfırlanır.
İnşallah çözersiniz iyi bir elektrikçi çözecektir.

Ozan K.

• Yeni Üye
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 0
  • Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer!...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınız: 2010 Civic Premium AT
  • Nerden?: İstanbul
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2018, 17:56:09 »
Yeni akü de 45 lik maalesef. Sizin tavsiye edebileceğiniz bir akü var mı uyumlu.
İyi bir elektrikçi ile görüştük oda aynı şeyleri söyledi kömür olayına baktırmak lazım ama Honda'larda kolay kolay bozulmaz dedi

Direksiyonun sol altında bulunan; aşağı çekildiğinde soldaki, yukarı itildiğinde sağdaki sarı lambaların yanıp sönmesini sağlayan kolu kullanalım
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2018, 01:21:43 Gönderen: Ozan K. »
Direksiyonun sol altındaki kolu yukarı aşağı lütfen kullanalım ;)

Salih TEMEL

• Kulağımız Hep O seste, Gözümüz Hep Onda
  • Administrator
  • *
  • TEŞEKKÜR ET 2540
  • VTEC'siz Hayat Olmaz:)))
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
  • Aracınız: Corsa aldık bu seferde :)
  • Nerden?: Ordu
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2018, 12:51:14 »
Yeni akü de 45 lik maalesef. Sizin tavsiye edebileceğiniz bir akü var mı uyumlu.
İyi bir elektrikçi ile görüştük oda aynı şeyleri söyledi kömür olayına baktırmak lazım ama Honda'larda kolay kolay bozulmaz dedi

Direksiyonun sol altında bulunan; aşağı çekildiğinde soldaki, yukarı itildiğinde sağdaki sarı lambaların yanıp sönmesini sağlayan kolu kullanalım

inci akünün ince tip olan 60 amper olması lazım
civiclerde büyük akü takılamıyor fazla yer yok orada
kömür olayı belli olmaz hocam işte şans işi  ölçümü yaptırmanız belli eder onu zaten
geçmiş olsun tekrardan.