18 Mayıs 2024, 20:59:15

Gönderen Konu: 2009 PREMIUM OTOMATÄ°K SORUNU VE DÄ°REKSÄ°YON KUTUSU SESÄ° !!  (Okunma sayısı 10007 defa)

Dz38er

• Yeni Ãœye
  • *
  • Total likes: 0
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Honda hayat onda dediler aldık :)
    • Profili Görüntüle
 ArkadaÅŸlar merhaba öncelikle. 2009 model civic premium aldım otomatik vites 60 bin km de siyah renk bir parça lokal boyalı ilk sahibinden aile aracı olarak aldım. Sorularima bilgisi olan arkadaÅŸlar yardımcı olursa memnun olurum

İlk sorum bundan önce mondeo 1999 model ve Mercedes 190 e otomatik aracım vardı.ikisinde de bayır ne kadar dik olursa olsun kaçirma yoktu.yeni aracım civic ı denemek için çok dik olmayan bi bayır bulup test ettim ancak araç yavaş yavaş kaçırma yapıyor.forumda s moduna alıp deneyin, frene iki defa pompalama yapıp deneyin gibi şeyler okudum ertesi gün tekrar bunları da yaptım ancak bi fark yok geri kaçırma yapiyor.bu normal bi durum mudur yoksa bi ariza durumu acaba tedirgin oldum.birde gaza çok hafif basarak kalkış yaptığımda ikinci vitese geçtiği anda vıjj şeklinde kısa bi süre sanki bi baskı balata kaçırma sesi gibi bi ses var.vites geçişlerinde hissettirme vs yok çekiş gayet iyi. bunun sebebi ne olabilir acaba sizce ustaya gitmeli miyim ?

İkinci sorum şu aracımin direksiyonu sağ sol yaptıkça tıkidama sesi var.aynı şekilde bi çukurdan falan geçtiğimde on takım bozuk sesi gibi kütürdeme sesi var ve çok rahatsız edici.ustaya gittim direksiyon kutusu tamir edilecek dedi fiyat 400 TL çıkardı.ayrıca yağlı motor kulağı ses yapıyor onu da değiştirelim bence dedi 300 TL de ona fiyat istedi.arkadan da bozuk yolda tikirtilar geliyor.ancak arkada bi problem yok dedi.ama ben duyduğuma eminim tikirdama sesi var.suspansiyon testine gönderdi girdim herşey sağlam dediler.sizce ustanın verdiği fiyatlar nasıl bu konularda önerileriniz şunu tavsiye ederim dediğiniz bi nokta varsa yardımlarınızı bekliyorum.bu arada aracı 44.500 TL ye aldım expere ve ustaya gösterdim alırken bi problem farketmedik açıkçası bu sesleri ve sanziman kacirmasini hissettikce moralimi bozdu yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

UÄŸur

Hocam öncelikle geri kaçırma için bir problem yok sıkıntı yapmayın bizim araç için rampalarda biraz kaçırma oluyor benimki de otomatik 2010 model öyle küt diye kilitleme olmuyor.

Direksiyonu çevirince amortisor kule bilyaları ses yapar kronik sorundur onu yağlayınca geçebilir. Ama lifte kaldırdığında ön takımda sallanma varsa yada direksiyonda titreme tarzı bir şey varsa direksiyon kutusu problemi olabilir. Onun da serviste fiyatı 2500 tl civarında. Motor kulağı da basmış ise ilk çalışırken sarsıntılı çalışır normalde bir problem oluşturmaz. Servis pahalı diyor 300 tl normal parça için .

Dz38er

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Honda hayat onda dediler aldık :)
    • Profili Görüntüle
Hocam direksiyon kutusunda bi mil varmış sanırım o ses yapıyormuÅŸ usta böyle izah etti.kutuyu tamir ettiririz yaptırıp da geri gelen olmadı bana dedi.sıfır takarız 2 bin lira gibi bi ücret alırım dedi.bu on takım sesleri için de motor kulağını bi deÄŸiÅŸtirelim  direksiyon kutusunu tamir edelim sonra sesin durumuna göre tekrar bakalım dedi.kayseri de Honda metin ustanın adı kayseri de bu ustadan baÅŸka saÄŸlam usta da yok.bi ustaya gittim farklı olarak o da sizin dediÄŸiniz gibi amartisor kulelerine bakalım dedi test sürüsüne çıktık ancak dükkanı doluydu haftaici gel dedi.aklımda şöyle bi fikir var servise gideyim fiyat aliyim arizalarini öğreniym diyorum bunun için Honda servisi ücret alıyor mu ?

UÄŸur

Size dediğim yere gidin sorun. Yetkili servis sanmıyorum onu yapacağını ücret alabilir. Check up gibi yani. Zaten direksiyonu tamir etmezler direk değişim der servis bence hiç yanaşmayın : )
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 09:58:54 Gönderen: UÄŸur »

Salih TEMEL

• Kulağımız Hep O seste, Gözümüz Hep Onda
  • Administrator
  • *
  • Total likes: 98
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
  • VTEC'siz Hayat Olmaz:)))
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
Öncelikle geçmiş olsun diyelim
Sorunlarınıza bakarsak civicler çok dik olmayan yerlerde kaçırma yapmıyor ama artık yıllar geçmiş az az kaçırması normal olabilir
direksiyon kutusu kronik bi sorun alt takım sağlam ise kutunun tamiri gerekir usta daha önceden de yaptıysa eğer tamirini yaptırmak mantıklı
motor kulağıda aynı şekilde kronik tir motorda titreme var mı bakınız yoksa da değiştirebilirsiniz yeni almışsınız fiyatı uygun geldi bana ustanın dediği
arkadan gelen ses sanırım yol sesi civic çukurları tümsekleri pek sevmiyor aracımda da vardı aka tarafa tak tuk vururdu o da normal
yok öyle  biÅŸi

beyazzenci34

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Hayat 5500 de baÅŸlar 9000de kesici ile sona erer :)))
    • Profili Görüntüle
selamlar sorununuzu nehir direksiyon tamer usta var o cozebilir istanbulda honda yetkili servislerin 2.el araclarıylada anlaşmalı calışıyorlar bu işte cok profesyoneller avrupa yakasında bolge bolge yerleri vardır yaptıgı işleri evrak vererek garantili yapıyorlar numarası 0 539 255 09 71

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
Excellent Product Blog
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2023, 16:50:23 »
Please try Google before asking about Recommended Product Info f5e6384

xandei

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
Useful Product Blog
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2023, 03:12:42 »
Please try Google before asking about Excellent Product Guide bd054c9

xandei

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
High Rated Product Tips
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2023, 20:22:36 »
Please try Google before asking about Excellent Product Website c96c3c6

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
High Rated Product Blog
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2023, 17:48:50 »
Please try Google before asking about New Product Tips c3c6a22

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
Top Rated Product Guide
« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2023, 03:19:02 »
Please try Google before asking about Top Rated Product Site 2bd054c

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
Top Rated Product Info
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2023, 18:14:14 »
Please try Google before asking about Top Product Guide 054c96c

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
Top Product Site
« Yanıtla #14 : 25 Aralık 2023, 05:54:26 »
Please try Google before asking about Best Product Guide 842bd05