20 Mayıs 2024, 02:48:35

Gönderen Konu: Euro civic devir sorunu  (Okunma sayısı 9191 defa)

rexetce31

• Yeni Ãœye
  • *
  • Total likes: 0
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Hayat 5500 de baÅŸlar 9000de kesici ile sona erer :)))
    • Profili Görüntüle
Euro civic devir sorunu
« : 22 Mart 2016, 16:04:21 »
S.a arkadaÅŸlar 96 model bi euro civic 1.4i aracım var yeni bi sorun çıktı araç 4500 devire kadar arkadan biri tutuyor gibi ama 4500 ü gördümü çok fena açılıyor motor 3 ay önce yapıldı filtreler yeni hem benzinde hem lpg de yapıyor  lpg hortumları ve filtresi degiÅŸti ayar yapıldı aynı araça ailecek binince çekiÅŸten düşüyor tekliyor ve devir tutturamıyor 250 kadar düşüp 1000 e çıkıyor far sis teyp fan fln açınca rolanti durmuyor yerinde gaz kelebeÄŸi rolanti motoru degiÅŸti manifold contaları sıfır sorunu bulamadık bi fikri olan denemeye açığız 05397737653 bu benim no 7/24 açık arayabilirsiniz

Çek Bi Duman Daha Dünyan Dönsün..! JDM Power ;)

Salih TEMEL

• Kulağımız Hep O seste, Gözümüz Hep Onda
  • Administrator
  • *
  • Total likes: 98
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
  • VTEC'siz Hayat Olmaz:)))
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
Ynt: Euro civic devir sorunu
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2016, 22:13:48 »
işlemleri yapılacak şeylerin çoğu da yapılmış sübap ayarı da illaki yapılmıştır
acaba ayar tutmadı mı ki  :HH
çok kıl bişeydir bu sorun da
geçmiş olsun tecrübeli arkadaşlar cevap yazacaktırr
yok öyle  biÅŸi

YiÄŸitalp

« Yanıtla #2 : 23 Mart 2016, 17:00:18 »
Apu bozulmuÅŸ diyeceÄŸim de apu yok :(

rexetce31

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2016, 21:44:56 »
Bu gün triger ve devirdaim pompası değişti hotumlarda kaçak arandı sente ayarına bakıldı avans ayarı yapıldı ama sonuç yine aynı hatay antakyada ikamet ediyorum bu taraflarda bir usta özel servis bilen varmı acaba..?

Salih TEMEL

• Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
« Yanıtla #4 : 24 Mart 2016, 00:04:01 »
hocam geçmiş olsun o taraflarda kimse var mı forumda bilemedim şimdi
ama sorun ne kadar kıl biÅŸey  :HH   :HH 

Hocam beyin ile alakalı bir durum olabilir mi baktırma şansınız oldu mu?
« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 00:06:23 Gönderen: Salih TEMEL »
yok öyle  biÅŸi

rexetce31

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Mart 2016, 14:34:02 »
Bu gün rasgele bi tamirciye girdim ısıttık aracı usta çıkıp denedi bu araçta zamanlama sorunu var ateşlemesi iyi sente ve subap ayarlarına bakmak lazım yarın sabah bırak bakayım dedi sizce özel servisinemi gitsem yoksa bi şansımı denesem mi daha kötü olmasından cekiniyorum çünki motoru yeni yaptırdım bi okadar daha koyacak maddi durumum yok ya ayarlıyamaz subap pistona vurursa diye korkuyorum açıkçası

dnzkrt

• Yeni Ãœye
  • *
  • Total likes: 2
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Mart 2016, 21:11:29 »
hocam öncelikle geçmiş olsun
bu tarz sorunlarla çok uğraştım aklıma gelenleri yazıyım siz deneyin inşallah çözüme ulaşırız
büyük çoğunlukla ustalar buna sente atlamış diyebilir olabilir de ancak önce bazı şeyler deneyelim
sorun hem gazda hem lpg de gaz kelebek açı sensör soketi ya da rolenti motoru soketini bi kontrol edin çıkmış veya yerine oturmamış ise araç beyni sinyal alamayacağı için rolentiyi ayarlayamaz. Hortumlarda çatlak kesik veya yerine oturmamış olanlar olabilir emme manifoldu hava alırsa rolenti tutmaz bunu kısaca şu şekilde tespit edebiliriz motor çalışırken üzerine balata spreyi sıkın sağa sola püskürtün eğer püskürtme esnasında rolanti yükselirse manifold hava alıyordur alan daraltarak problemin olduğu noktaya ulaşmaya çalışın. araç rolentide çalışırken buji kablolarını tek tek çıkartıp takın çektiğiniz zaman rolenti düşmesi lazım bir değişme olmuyorsa veya az bi değişme oluyorsa o göz ile (silindir) bi sorun olabilir yani motor yeni yapılmış ama buji iyi olmaya bilir buji kablosu iyi olmayabilir. çok nadir olarak ustanız buji kablolarını karıştırmış olabillir 2. ve 3. kablo gibi. bunların dışında akü kutup başlarını kntrol edin gevşek olabilir.
hocam şimdilik bunları bi deneyin tekrar haberleşelim kolay gelsin
🔧🔩⚙⛓📚🔞🚳0️⃣6️⃣🇯🇵🇹🇷😇👍🏻

rexetce31

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2016, 15:53:11 »
Öncelikle söylediklerinizi deneyecem ve tps(gaz kelebeÄŸi konum sensörü)  çalışıyor tam kapalı iken 0.45 v tam açık iken 4.5v gösteriyor bunda sorun yok rolanti valfi çalışıyor fakat nekadar saÄŸlıklı bilemeyecem map sensörü çalışıyor bunların hepsini tek tek kontrol ettim defalarca bogulma sorununu düzelttim sayılır yeni hava filtresi aldım aracın çekiÅŸi arttı gaz ayarı yaptırdım tekrar bu sefer boÅŸa alınca ibre oldugu gibi anında 250rpm ye düşüp 800 e cıkıyor kendini toparlayamıyor ne yaptıysam olmadı özel servisi yaparım dedi ama 400 600 tl arası masraf koyarsın tesisatı söküp bakmam lazım ona göre ayar yapacaz gerekirse 1 tanede sensör degiÅŸimi olabilir arzalı ise dedi ama araca hiç bakmadı ben sorunu söyledim o direk böyle söyledi güvenmedim ÅŸayet olmazsa parayı çöpten toplamıyor kimse rolanti motorunu yedek parçacıda bulamadım bildiÄŸiniz uygun fiyatlı çıkmacı varmı acaba son çare rolanti motoru gibi duruyor rolantide dalgalanıyor çünki

rexetce31

• Yeni Ãœye
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2016, 22:52:17 »
Çok Güleceksiniz ama BoÄŸulma sorunu tamemen gitti  :yrk neydenmiÅŸ diye sorarsanız hava filtresi bukadar etkileyeceÄŸini tahmin bile edemezdim bogulma sorunu halleti fakan rolantinin düşmesini çözmeye çalışıyorum hala dururkende yolda giderkende aracı vitesten boÅŸa atınca 250 rpm ye kadar düşüp 800 e çıkıyor her seferinde rolanti valfi veya motorundan yaparmı diye düşünüyorum bide araç normal giderken saga sola çekme yok ama frene basınca saÄŸa çekiyor müdahale etmezsem ÅŸerit degiÅŸtirecek nerdeyse bunu ailecek binince yapıyor ben tek başıma iken sorun yok araç saÄŸ önden daha önce kaza yapmış söyliyim ama sadece frenlemede çekiyor.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2016, 22:54:44 Gönderen: rexetce31 »

Salih TEMEL

• Administrator
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 2542
    • Profili Görüntüle
    • Civic Club TR
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2016, 23:38:37 »
Çok Güleceksiniz ama BoÄŸulma sorunu tamemen gitti  :yrk neydenmiÅŸ diye sorarsanız hava filtresi bukadar etkileyeceÄŸini tahmin bile edemezdim bogulma sorunu halleti fakan rolantinin düşmesini çözmeye çalışıyorum hala dururkende yolda giderkende aracı vitesten boÅŸa atınca 250 rpm ye kadar düşüp 800 e çıkıyor her seferinde rolanti valfi veya motorundan yaparmı diye düşünüyorum bide araç normal giderken saga sola çekme yok ama frene basınca saÄŸa çekiyor müdahale etmezsem ÅŸerit degiÅŸtirecek nerdeyse bunu ailecek binince yapıyor ben tek başıma iken sorun yok araç saÄŸ önden daha önce kaza yapmış söyliyim ama sadece frenlemede çekiyor.

hadi geçmiş olsun diyelim
diğer fren sorununa gelince o tarafa basınç daha fazla gidip erken tutuyor demekki araç
fren merkezi hortumlar vs kontrol ettin hocam fren önemli çünkü
yok öyle  biÅŸi

hamdi topal

• Ombudsman
  • *
  • Total likes: 5
  • TEÅžEKKÃœR ET 1
  • Vutuuttuuuutuuuu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2016, 00:47:33 »
LPG regülatörüne baktınız mı hocam orada kaçak var mı. Özellikle ışılarda falan dururken yani rölantide sürekli dalgalanma var mı.? Stop edecek gibi bir silkelenme söz konusu mu.? Bu durum var ise genelde LPG regülatörü kaynaklı olur. Odacığın içerisine park halinde iken belli belirsiz bile olsa biriken sızıntı yanma sırasında düzensizliğe yol açar. Bir de egzost boğaz kelebeğine baktırın sprey sıktırmayın gerekirse söküp temizlensin arabanın ciğerleri açılır..

xandei

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle

xandei

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Aralık 2023, 22:44:54 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
Top Rated Product Guide
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2024, 11:20:16 »
Please try Google before asking about Cool Product Guide e5eadb8

FrankJScott

• Type-R ÃœYE
  • *
  • TEÅžEKKÃœR ET 0
    • Profili Görüntüle
Recommended Product Blog
« Yanıtla #14 : 31 Ocak 2024, 09:04:46 »
Please try Google before asking about Great Product Info 3842bd0