AutoShow İstanbul’da 16 Marka Standlarda Yer Almayacak

Auto Show İstanbul’da 16 Marka Standlarda Yer Almayacak

Dünya büyüyor gelişiyor ama aynı zamanda birçok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor. Büyük fuarlar markalara büyük maliyetlere neden oluyor. Fuar sayısı artıyor ve markalar çeşitli tedbirlere yöneliyorlar.

Bunun bir örneği bu yıl ki Auto Show İstanbu’da görülecek. 16 Marka fuara katılmama kararı aldı.
Haklılar mı?
Birlikte bulalım. AutoShowlar; bundan önceki yıllarda internetin showroomların az olduğu lansmanların az olduğu yıllarda kullanıcılara ulaşmadaki en büyük imkandı. Ama artık insanlar kıyafetleri market alışverişleri bile internetten yapıyor. Yeni bir model daha çıkmadan her yönüyle internette testleri yayınlanıyor. Birçok büyük yerde fuarlar yapılıyor. Cenevre , Pekin, Detroit vs daha birçok büyük fuar var.
Ülkemizde bu tarz fuarlar amacına ulaşmadan zorluk çekiyor ne yazıkki. Markaların kendi showroomları birçok yerde var. Almak isteyen kullanıcı rahatça ulaşıyor.

Neyse bizim için kötü olan bu durum markaların kendi almış olduğu bir tedbirdir. Saygı duyuyoruz ve listeye göz atalım kimler gelmiyor katılmıyor bakalım.

Volkswagen,
Audi,
Skoda,
Seat,
Bentley,
Lamborghini,
Citroen,
DS,
Subaru,
Infiniti,
Kia,
Suzuki,
Mazda
Volvo
Bugatti,
Porsche,

Salih TEMEL
www.civicclubtr.com

About salihtemel

1986 Ordu doğumluyum. Otomobil tutkusu doğuştan desem abartmam. Otomobillerin teknik detayları daha çok ilgimi çeker. Detaylı araç bakımı yapmayı seviyorum. Bildiklerimi diğer insanlarla paylaşmaya, elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.