Kesiciye Giren Pick-Up Ne Dersiniz?

Kesiciye Giren Pick-Up Ne Dersiniz?

Başta garip gelebilir ama düşünsenize Vtec açan bir Pick-up’ınız var. Bence muhteşem.

Günümüz pazarı içinde SUV ile atağa geçen ve başta Toyota , Ford , Nissan gibi pick-up konusunda uzman olan firmaların ürünlerine artan talep sonucunda birçok marka artık SUV – Pick-up modellerini sunmaya başladı. Her markanın nerdeyse artık SUV ve Pick-up modelleri bulunuyor. En yeni göze çarpanlar arasında Renault-Alaskan , Fiat – Fullback, Mercedes-X serisi gibi.

Aslında ülkemiz yollarını düşününce en mantıklısı gibi geliyor. Ben yüksek araç sevmezdim ama son zamanlarda bulunduğum yerdeki yollar o kadar kötüleşti ki yani otomobilden artık soğudum resmen.

Honda da benim gibi düşünen birçok insanın sesine duyarsız kalmayacak gibi. Bu pazardan payını almak istiyor belli. Daha önceden beri var olan bu model tecrübeli rakipleri karşısında tutunamamıştı. Günümüzde artan talep ile modeli yeniledi. 2017’de ülkemize bekleniyor. Bakalım Honda pazardan istediğini alabilecek mi? Bunun için diğer rakiplerine bir göz atalım.
Benim favorilerim şunlar:

1. Nissan -Navara
2-Toyota – Hilux
3-Ford – Ranger
4-VW – Amarok

Bu rakiplerinin karşısında kendi avantajlarını kullanarak kendi yerini alacaktır diye tahmin ediyorum. Ama tutupta 3.5 litre V6 24 Valf bi motoru ya da 2,0 üstü bir motor getirirse ÖTV zammı ile kardeş olup raflardaki yerini alır. Pick-upların birçoğu büyük motorlu. H-RV de kullanılan dizel 1,6 motor ile giriş yaparsa ki en mantıklısı bence bu olmalı o zaman tercih edilen bir model haline gelecektir. Honda için başarılar diliyoruz.

Salih TEMEL

Honda Ridgeline

Honda Ridgeline

About salihtemel

1986 Ordu doğumluyum. Otomobil tutkusu doğuştan desem abartmam. Otomobillerin teknik detayları daha çok ilgimi çeker. Detaylı araç bakımı yapmayı seviyorum. Bildiklerimi diğer insanlarla paylaşmaya, elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.